Admin

Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 3360

Skąd: Krasice

PostWysłany: Wto 18:18, 16 Sty 2007    Temat postu: Ciekawostki I Rekordy Sportowe

Aż 40 rzutów karnych wykonali piłkarze Tunbridge Wells i Littlehampton Town w powtórzonym meczu rundy eliminacyjnej Pucharu Anglii. To trzeci wynik na świecie w historii seniorskiego futbolu.

Po dogrywce spotkanie zakończyło się remisem 2:2 (pierwszy mecz 1:1). W serii jedenastek zwyciężył zespół Tunbridge Wells 16:15.

Rekordowe osiągnięcie odnotowano w styczniu tego roku w Namibii. W 1. rundzie pucharu tego kraju KK Palace wygrał z Civics 17:16, a zawodnicy obu drużyn egzekwowali aż 48 karnych. Natomiast 44 razy z punktu oddalonego o 11 metrów od bramki strzelano w konfrontacji Argentinos Juniors z Racing Club (20:19) w lidze argentyńskiej w 1988 roku.

Nieco słabiej było jak my graliśmy w Zawadzie z Kobyłczycami ale tylko o trochę Smile

mati1989
Admin
Admin

Posty: 3360

PostWysłany: Wto 21:13, 23 Sty 2007    Temat postu:

El. MŚ: Po dwa traktory za zwycięstwo

Prezydent Gwinei, Lansana Conte nagrodził piłkarzy swego kraju dwoma traktorami i ziemią w uznaniu za zwycięstwo (4:0) nad Botswaną, które dało reprezentacji Gwinei prowadzenie w grupie eliminacji do mistrzostw świata 2006 r.

"Prezydent postanowił przyznać piłkarzom specjalne nagrody, działki gruntu i dwa traktory" - poinformował w poniedziałek wieczorem, w telewizji, minister sportu Gwinei, Fode Soumah. Minister nie wyjaśnił, dlaczego piłkarze dostali dwa traktory, ale Gwinejczycy przypuszczają, że dar wiąże się z ideą prezydenta, który zachęca obywateli do pracy na roli w sytuacji, gdy w kraju brakuje ryżu.

Cena 50 kg ryżu wzrosła trzykrotnie od kwietnia 2004 r., do 90 000 franków gwinejskich (165,7 dolarów) i jest często za wysoka dla milionów mieszkańców...

Po zmianie płci zagra w męskiej drużynie

Dzięki operacji chirurgicznej piłkarka Nigerii Iyabo Abade będzie mogła być powołana do młodzieżowej reprezentacji mężczyzn. Będzie występować pod nazwiskiem James Johnson - poinformowała w piątek gazeta "Punch".

Operacja zmiany płci, przeprowadzona w klinice w Los Angeles w ubiegłym miesiącu, powiodła się i nic nie stoi na przeszkodzie, by byłą piłkarkę powołać do młodzieżowej reprezentacji kraju.

Koszt operacji, niemal 45 000 dolarów, pokryły władze miasta Abudży, ponieważ w stołecznym klubie grała Iyabo. Przed operacją potwierdzono, że piłkarka była hermafrodytą.

W najbliższych dniach 19-letni James Johnson oczekiwany jest w Nigerii i ma grać w narodowej drużynie do lat 20, która cieszy się dobrą marką w świecie.

Mistrz Anglii bez... Anglika w kadrze!

Po raz pierwszy w 133-letniej historii angielskiego futbolu w składzie ligowej drużyny zabrakło... Anglika. W poniedziałkowym spotkaniu Arsenalu Londyn z Crystal Palace (5:1), w 16-osobowej ekipie "Kanonierów" nie było piłkarza z Anglii!

W składzie na mecz z Crystal Palace znalazło się: 6 Francuzów, 3 Hiszpanów, 2 Holendrów i po jednym zawodniku z Brazylii, Niemiec, Kamerunu, Wybrzeża Kości Słoniowej i Szwajcarii.

"Nie patrzę ludziom w paszporty, patrzę na ich umiejętności i serce do gry" - powiedział po meczu Arsene Wenger, trener Arsenalu, mistrza Anglii.

W 1999 roku w barwach Chelsea również nie zagrał żaden Anglik, ale wówczas na ławce rezerwowych zasiadło czterech piłkarzy z tego kraju.

Skład Arsenalu w meczu z Crystal Palace: Lehmann, Lauren, Toure, Cygan, Clichy, Pires (80. Fabregas), Vieira, Edu (61. Flamini), Reyes, Bergkamp (79. Van Persie), Henry; nie zagrali, a zasiedli na ławce rezerwowych: Senderos, Almunia.

Kuriozalny błąd sędziego

Kuriozalny błąd popełnił brazylijski sędzia Jose Francisco de Oliveira podczas meczu tamtejszej ligi, w którym zmierzyły się drużyny Atletico Parenense i Imperio (2:2).

W 74. minucie spotkania zawodnik Atletico William przy stanie 1:2 strzelił z bliskiej odległości na bramkę rywali. Piłka odbiła się od bandy reklamowej poza linią końcową i uderzył w boczną siatkę bramki Imperio. Jakie było zdziwienie zawodników, kiedy arbiter po tym strzale wskazał na środek boiska, uznając gola.

"Nie widziałem dokładnie tej sytuacji, więc zaufałem swojemu asystentowi" - tłumaczył się de Oliveira, który został zawieszony przez związek.

62 gole w meczu piłkarskim, skuteczny bramkarz

Rekordowym wynikiem 62:0 zakończył się mecz piłkarski pomiędzy dwoma zespołami ligi regionalnej z serbskiego miasteczka Bistrica położonego 50 km od Belgradu.

Goście nie zgodzili się z jedną z decyzji sędziego i zgodnie z sugestią kierownictwa klubu zrezygnowali z gry obronnej oraz bojkotowali spotkanie.

W pierwszej połowie gospodarze uzyskali prowadzenie 22:0, a po przerwie zdobyli następnych 40 goli. Pięciokrotnie na listę strzelców wpisał się bramkarz.

Niecodzienny protest będzie miał dogrywkę. Sprawą zajmą się władze miejscowego związku piłkarskiego.

Niezwykły mecz w Pucharze Brazylii

Do niecodziennych wydarzeń doszło w ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Brazylii pomiędzy Fluminense Rio de Janeiro i trzecioligowym Treze. Sędzia pokazał trzy czerwone kartki, a decydująca o awansie rozgrywka rzutów karnych trwała... pół godziny.

Pierwsze spotkanie wygrało Fluminense 1:0. W rewanżu - w takim samym stosunku - wygrali piłkarze Treze. W serii rzutów karnych awans zapewnili sobie zawodnicy z Rio, którzy wygrali 9:8.

Mecz toczył się w nerwowej atmosferze. W 83. minucie czerwoną kartkę ujrzał napastnik Fluminense, Tuta. Pięć minut później nerwy puściły Alexowi (Fluminense) i Alissonowi (Treze), którzy za bójkę zostali karnie odesłani do szatni.

"Maraton" na karne trwał 30 minut, gdyż był wielokrotnie przerywany. Piłkarze obu drużyn kwestionowali sposób wykonywania "jedenastek". Chodziło o odrywanie nóg bramkarzy od ziemi przed oddaniem strzału przez rywali.

Kolejny problem pojawił się w momencie, gdy piłkarzom Fluminense... zabrakło zawodników, którzy mogliby strzelać rzuty karne. Na boisku było ich 9, a rozstrzygnęła 10 seria. Sędzia zadecydował, że jeden z piłkarzy Treze zostanie wykluczony z listy strzelców i w 10. kolejce strzelali zawodnicy, którzy jako pierwsi podchodzili do wykonywania "jedenastki".

Po meczu, gdy piłkarze Fluminense rozpoczęli tańce zwycięstwa, na płytę posypały się puszki z piwem i inne przedmioty rzucane przez fanów Treze...

50:1 w meczu, bo bramkarz poszła na koncert

Żeńska drużyna futbolowa z Belgii, SK Berlaar, jakoś musiała przeżyć dotkliwą porażkę 50:1 w sobotnim meczu z KV Mechelen, ponieważ jej bramkarz wolał pójść na koncert - napisała w poniedziałek belgijska prasa.

Nasza bramkarz pojechała na festiwal muzyczny Pukkel Pop. Dlatego przegraliśmy - powiedziała dziennikowi "Het Laatste Nieuws" stojąca w zamian na bramce Charlotte Jacobs.

Pierwszego gola KV Mechelen zdobył już w czwartej sekundzie spotkania. Jak mówiła dalej Jacobs, po pierwszej połowie było 27:0. W drugiej połowie musieliśmy strawić kolejne 23 bramki, ale w końcu strzeliłyśmy gola - dodała.

Argentyński bramkarz Universidad Catolica Santiago, Jose Maria Buljubasich jest niepokonany przez... ponad 17 godzin. To rekord piłkarskich rozgrywek chilijskiej pierwszej ligi.

Buljubasich nie puścił bramki od 1053 minut. W ten sposób poprawił rekord Eduardo Fourniera, który 20 lat temu w barwach klubu Cobreloa Calama zachowywał czyste konto przez 1012 minut.

W niedzielę Universidad Catolica Santiago wygrał na wyjeździe z Universidad de Concepcion 1:0 i przedłużył do 11. spotkań serię gier bez porażki (osiem zwycięstw i trzy remisy).

Zaledwie 12 minut potrzebował brazylijski piłkarz mistrza Meksyku - Americy, Kleber, na strzelenie 3 bramek w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Copa Sudamericana (klubowego Pucharu Ameryki Południowej) z kolumbijskim Atletico Nacional (4:1).

Kleber skompletował klasyczny hat-trick wpisując się na listę strzelców w 70., 78. i 82. minucie.

W ćwierćfinale America (pierwszy mecz z Atletico zakończył się remisem 3:3) spotka się z argentyńskim Velezem Sarsfield.

Przedstawiciele Piłkarskiej Federacji Ghany złożyli napastnikowi Manchesteru City Andy'emu Cole'owi propozycję poprowadzenia reprezentacji Ghany na mistrzostwach świata w Niemczech - poinformowała angielska gazeta "The Sun".

34-letni piłkarz przyznał, że otrzymał taką propozycję i jest nią bardzo zainteresowany. Do podjęcia wyzwania skusić go też może obietnica, że jeśli Ghana odniesie sukces podczas finałowego turnieju MŚ Cole zostanie mianowany wodzem wioski.

Ghana zadebiutuje w finałach mistrzostw świata.

Bramkostrzelny.. bramkarz

Do niecodziennego zdarzenia doszło podczas sobotniego meczu piłkarskiej czwartej ligi pomiędzy Pogonią Siedlce i Gwardią Warszawa (1:1). Wyrównującą bramkę dla gospodarzy strzałem z rzutu wolnego zdobył w 55. minucie ... bramkarz Robert Dziuba.

"Sędzia zarządził wolny pośredni z 22-23 metrów, piłkę dotknął Paweł Trojecki, a ja posłałem ją nad murem do bramki. W pierwszej połowie też wykonywałem rzut wolny. Zabrakło mi zaledwie kilku centymetrów, piłka otarła się o boczną siatkę" - powiedział 36-letni Dziuba.

Na początku lat 90. Dziuba występował w olimpijskiej reprezentacji Polski Janusza Wójcika, walczącej o udział w igrzyskach w Barcelonie (ostatecznie do Hiszpanii nie pojechał). Był wówczas zawodnikiem pierwszoligowego ŁKS Łódź. Już wtedy dał się poznać jako ... łowca bramek.

"W drugim zespole ŁKS wykonywałem jedenastki. Kiedyś w meczu rezerw Pogoni Siedlce z Łochowem zdobyłem cztery gole. Miałem wtedy rękę w gipsie, a że nie było pełnego składu, zagrałem w ataku. Pamiętam też spotkanie Pucharu Polski Pogoni z Terespolem, w którym jako bramkarz strzeliłem trzy bramki, wszystkie z karnych" - dodał Dziuba.

W historii światowego futbolu było kilku bramkarzy, którzy wpisywali się na listy strzelców ze stałych fragmentów gry, jak Paragwajczyk Jose Luis Chilavert, Kolumbijczyk Rene Higuita czy Meksykanin Jorge Campos.

Wielka bójka polskich i niemieckich chuliganów

Około 100 niemieckich i polskich chuliganów uczestniczyło w bitwie, jaka rozegrała się w lesie po niemieckiej stronie granicy w niedzielę po południu, poinformowała berlińska policja.

Stu niemieckich policjantów zatrzymało i przeszukało 45 Niemców, którzy przybyli 15 samochodami oraz autobus z 53 Polakami, po otrzymaniu informacji, że planują oni bójkę w pobliżu miejscowości Briesen w Brandenburgii, 60 km na wschód od Berlina.

Jeden z Niemców zatrzymanych w niedzielę był oskarżony o uczestniczenie w zamieszkach podczas MŚ 1998 we Francji, w trakcie których jeden z francuskich policjantów, Daniel Nivel w Lens został pobity do nieprzytomności i z poważnym urazem czaszki pozostawał w śpiączce przez pół roku.

Polsko-niemiecka bójka odbyła się zaledwie pół roku przed rozpoczęciem MS 2006 w Niemczech, w których zagra również reprezentacja Polski.

Niemcy uczestniczący w bójce to nie tylko stadionowi chuligani, ale też tzw. "bramkarze" z klubów nocnych i Hell's Angels, pochodzący głownie ze wschodnich landów. Po obu stronach było wielu rannych - podała niemiecka agencja dpa.

Obywateli polskich po wylegitymowaniu zwolniono. Przeciwko niemieckim uczestnikom zajścia wdrożono postępowanie wyjaśniające. Odpowiedzą oni za napaść i zakłócanie porządku.

Bitwa pod Briesen wywołała alarm w niemieckich mediach. Reportaż w magazynie 'Der Spiegel' opisuje, że niemieccy i polscy chuligani w starli się w walce o to, kto będzie rządził na ulicach miast podczas przyszłorocznych MŚ. Dziennikarze gazety 'Bild" pytają, czy niedzielna wojna między chuliganami jest przedsmakiem tego, co wydarzy się podczas MŚ.

Przedstawiciel Krajowego Urzędu Kryminalnego uznał za spekulację doniesienia mediów, że tłem bójki była rywalizacja o wpływy przed czerwcowymi mistrzostwami świata w piłce nożnej w Niemczech.

Według policji bójka w Briesen była pierwszym przypadkiem konfrontacji niemieckich i polskich pseudokibiców poza stadionem.

PostWysłany: Sob 18:51, 09 Cze 2007    Temat postu:

ja mysle ze on to skopiowal chyba.. ale dlaczego tylko piłka nozna.. a lekkoatletyka..RazzP

100mP (+1.9) 12.36 Grażyna RABSZTYN GWARDIA Warszawa 13.06.80 Warszawa
400mP 53.96 Anna JESIEŃ AZS-AWF Warszawa 01.07.2005 Paryż (Saint-Denis)
* 75.29 Kamila SKOLIMOWSKA GWARDIA Warszawa 17.09.2006 Ateny
RO(n) 63.03 Barbara MADEJCZYK JANTAR Ustka 03.09.2005 Paryż (Saint-Denis)
* 64.08 Barbara MADEJCZYK JANTAR Ustka 28.06.2006 Malaga
RO(s) 65.96 Genowefa PATLA AZS-AWF Warszawa 10.08.91 Nitra
7-bój 6616 Małgorzata NOWAK GWARDIA Warszawa 31.08.85 Kobe
(13.27[4.0]-1.95-15.35-24.20[0.0]/6.37[3.9]-43.46-2:20.39)
Chód 10000m 42:47.4 Katarzyna RADTKE LECHIA Gdańsk 08.05.93 Fana
Chód 20000m . wakat . . .
Chód 20 km 1:31:26 Katarzyna RADTKE LECHIA Gdańsk 02.05.99 Mézidon-Canon
* 1:31:16 Sylwia KORZENIOWSKA AZS-AWF Katowice 13.05.2006 La Coruña
* 1:30:31 Sylwia KORZENIOWSKA AZS-AWF Katowice 09.08.2006 Göteborg
4x100m 42.71 POLSKA - reprezentacja 17.08.85 Moskwa
(Iwona PAKUŁA, Ewa KASPRZYK, Ewa PISIEWICZ, Elżbieta TOMCZAK)
4x100m (klub) 44.59 START Lublin 14.08.88 Grudziądz
(Elżbieta BRZYKCA, Małgorzata DUNECKA, Jolanta JANOTA, Ewa PISIEWICZ)
4x200m 1:35.5 POLSKA - reprezentacja 31.05.75 Bourges
(Ewa DŁUGOŁĘCKA, Barbara BAKULIN, Danuta JĘDREJEK, Helena FLIŚNIK)
4x200m (klub) 1:39.4 GÓRNIK Zabrze 17.09.77 Opole
(Irena KNUR, Barbara ZGADZAJ, Ewa GOŁĘBIOWSKA, Elżbieta KANIECKA)
4x400m 3:24.49 POLSKA - reprezentacja 14.08.2005 Helsinki
(Anna GUZOWSKA, Monika BEJNAR, Grażyna PROKOPEK, Anna JESIEŃ)
Sztafeta marat. * 2:33:23 POLSKA - reprezentacja 23.11.2006 Chiba
(Justyna LESMAN, Renata ANTROPIK, Anna NAGADOWSKA, Danuta WOSZCZEK, Renata PLIŚ, Justyna MUDY)
§ 2:29:21 Team Record
17.09.2005 Warszawa
(Justyna BĄK, Patrycja WŁODARCZYK, Renata PARADOWSKA, Karolina JARZYŃSKA, Katarzyna DZIWOSZ, Marzena KŁUCZYŃSKA)
najlepsze wyniki - biegi uliczne
Bieg 12-godzinny * 118.089m Barbara SZLACHETKA AZS-AWF Wrocław 25.04.2004 Ruda Śląska